O společnosti JITONA

JITONA a.s. zaujímá významné postavení na evropském trhu nábytku. Je největší českou firmou vyrábějící a exportující nábytek.

 
Masivní ložnice Malta přináší středomořské inspirace

Na českém trhu se Jitona prezentuje značkami
 
•    JITONA Design Collection
•    JITONA Classic Collection

JITONA Design Collection přináší zákazníkům moderní dýhovaný nábytek navržený renomovanými designéry. Nábytek jako stvořený pro lidi, kteří milují čisté tvary, neopakovatelnou krásu kresby pravé dřevěné dýhy a spolehlivou techniku skrytou uvnitř.

JITONA Classic Collection představuje originální stylový nábytek z masivního dřeva, který oslovuje zákazníky napříč generacemi. Nábytek z edice Classic Collection se opírá o nadčasový design a vše co milujeme na masivním dřevu.

Obchodní aktivity jsou zaměřeny především na tuzemský trh a export, který tvoří více než 90 % obratu. Nejvýznamnějšími exportními zeměmi jsou Německo, Velká Británie, Švédsko a Dánsko. Celkový obrat společnosti dosahuje 1,0 mld. Kč. Ve svých výrobních závodech Jitona zaměstnává přibližně 700 pracovníků. Jedná se o ryze českou společnost s dlouhou tradicí.
Jitona navazuje na tradici nábytkářských firem Tusculum Rousínov a Spojených umělecko průmyslových (UP) závodů Brno, založených v roce 1920. Důkazem o mimořádném postavení předchůdců dnešní firmy JITONA je fakt, že v roce 1937 byly Spojené UP závody největší firmou výrobějící nábytek v Evropě. Historie samotné společnosti JITONA a.s. sahá do roku 1951, kdy byli sloučeni drobní výrobci nábytku z Jižních Čech do společnosti nazvané „Jihočeské továrny nábytku“, která tak navázala na více než stoletou historii výroby nábytku v tomto regionu.
 
Po roce 1989 prošla firma privatizací, která znamenala zásadní změnu orientace především na německý trh, resp. trhy západní Evropy. Významný milník představuje vstup společnosti Expandia jako majoritního akcionáře v roce 1993 a následně zahájení procesu zásadní restrukturalizace. Jeho cílem bylo vytvoření moderní, efektivní fungující výrobní společnosti.

V současnosti je výroba nábytku koncentrována do 2 závodů. Závod Třebíč se specializuje na výrobu designového dýhovaného nábytku a klasického nábytku z masivu a vyrábí zejména ložnice a obývací pokoje. V Klatovech je soustředěna výroba dýhovaných sortimentů pro společnosti Ikea. 

 

JITONA a.s. se sídlem v Soběslavi, Wilsonova ul. č. 222. IČ: 181 64 439. Společnost je zapsána v Obchodním rejstříku , vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích oddíl B, vložka 1574.

Přiložené odkazy: