Jak vybrat postel

Spíte dobře? Pokud ne, možná za to může špatná postel s letitou matrací. Tělu totiž nestačí čalouněná válenda s péry nebo molitanový gauč. Mnohem větší radost bude mít z kvalitní postele a matrace. Aby si tělo mohlo přes noc odpočinout a člověk ráno nevstával jako zlámaný, je dobré investovat do kvalitní postele, roštu a matrace.

Krátká postel může bolet

Je pravda, že sama postel kvalitu spánku neovlivňuje tolik jako rošt, matrace a materiál polštářů a přikrývek. Ale i nesprávným výběrem postele si můžete způsobit zdravotní problémy. Například, když bude příliš krátká. Minimální délka se rovná výšce člověka plus nejméně 25 centimetrů. Měříte-li tedy více než 175 cm pak se raději dívejte na postele s prodlouženou délkou. V produktovém katalogu jich naleznete celou řadu. Šířka pro jednoho spáče musí být alespoň 80 centimetrů, ale 90 nebo 100 poskytuje víc pohodlí. Optimální rozměry dvojlůžka tedy jsou 180 x 200 nebo ještě lépe 200 x 200 centimetrů. Ideální výška postele i s matrací je 45 až 55 centimetrů. Starší lidé by ji měli mít o něco vyšší, aby se jim lépe vstávalo. Naprostá většina modelů z naší nabídky umožňuje nastavit výšku roštu až do 5 různých úrovní.

Čelo chrání před průvanem

Postele mívají jedno nebo dvě čela, tedy kromě válend. Čelo u hlavy chrání před průvanem, dá se o ně opřít, polštář díky němu nepadá. To v nohách postele není tak důležité, ale i nohy mohou nastydnout, a proto zvažte, zda stejnou ochranu před průvanem neposkytnout i nohám.

Postele by měly zajistit optimální větrání zespodu

Jako ochranu před roztoči, plísněmi a nastydnutím preferujte při výběru raději postele, které umožňují optimální větrání zespodu. Pod postelí by tedy neměly být žádné věci, aby vzduch pod postelí mohl volně protékat. Pamatujte, že studený vzduch teče při zemi a postavíte-li mu do cesty překážku poteče přes vás a ne pod vámi.

Nenechte si ujít žádnou novinku, ani slevu

zadejte Váš email, na který Vám budeme zasílat newsletter