Jak vybrat rošt

Aby matrace mohla šetřit vaše zdraví, musí ležet na tom správném roštu. Jinak hrozí, že nebudete mít užitek ani z jednoho.

Rozhodli jste se konečně pořídit si kvalitní spaní. Rošt je nejlepší kupovat společně s matrací. Na dvojlůžko budete potřebovat dva rošty a dvě matrace. Je to vhodnější, protože si každý z partnerů může vybrat svou míru komfortu. Doporučujeme vám vybírat z nabídky roštů .

Roštem musí proudit vzduch

Rošt přebírá od matrace zatížení a rovnoměrně ho rozkládá. Pokud je však matrace silnější, na rošt moc práce nezbude, protože většinu váhy rozprostře sama. Rošt hraje zásadní roli v hygieně lůžka, protože zajišťuje odvětrávání vlhkosti z matrace zespoda a tím omezuje množení roztočů a růstu plísní. Dobrý rošt bývá složený z pružných lamel s možností regulace tuhosti v nejzatíženějších místech.

28lamelový rošt Slat T5

Na počtu lamel nešetřete

Latexové matrace - kromě těch vyztužených kaktusovláknitou deskou, matrace z líných či studených pěn nebo ty sendvičové z kombinace materiálů jsou měkčí, ohebnější a dobře se přizpůsobují tělu. Hodí se na lamelové rošty - pevné, pružné polohovací. Pro každého zdravého člověka, který velké problémy s páteří nemá, jsou jako prevence nepolohovací lamelové rošty ideální. Lamelové rošty mívají rám a k němu přichycené lamely. Větší počet je výhodnější, protože rošt musí být dostatečně odolný a matrace se nesmějí prohýbat. Kvalitní rošt by měl mít alespoň 28 pružných lamel.

Lamely by měly pružit

Nejjednodušší lamelové rošty s malým počtem pevně uchycených lamel nemají v posteli velký význam. Proto je lepší zvolit kvalitnější rošt s větším množstvím pružně uchycených lamel. Lamely ve výkyvných plastových nebo kaučukových pouzdrech mohou reagovat na zatížení, které matrace nevyrovná. Tím jí pomáhají a prodlužují její životnost. Podle toho, jak je zatížíte, se lamely v kloubech pohybují a natáčejí a tím se přizpůsobují tvaru těla.

Jak se pohodlně dostat do úložného prostoru v posteli?

V malém bytě není nikdy dost úložných prostor. Prostor pod matracemi se tedy jeví jako vhodné místo pro uložení sezónního oblečení. K tomu nejlépe poslouží výklopné rošty, které umožní přístup z boku postele nebo z jejího čela, podle toho, kde je více místa. Tyto rošty se snadno vyklápějí díky plynovým pístům.

 

Nenechte si ujít žádnou novinku, ani slevu

zadejte Váš email, na který Vám budeme zasílat newsletter