Závod Třebíč

 
Vyrábí dřevěný nábytek z masivu, dýhované laťovky a/nebo jejich kombinace. Je zde soustředěna výroba masivních a částečně masivních ložnic, obývacích pokojů a jídelen. Krásný nábytek z Třebíče si spolu s tuzemskými zákazníky oblíbili především zákazníci z Německa
a Rakouska. V třebíčském závodě byly v rámci jeho rozšíření dokončeny stavební práce a nainstalovány technologie v nové výrobní hale. Investice ve výši 120 mil. Kč zajistila zrychlení výroby a zlepšila tok materiálu.

Krátké ohlédnutí do historie

Psal se 12. červenec roku 1921, když se třebíčské Uměleckoprůmyslové závody sloučily s brněnskou firmou Karla Slavíčka a několika dalšími moravskými nábytkářskými podniky, a daly tak vzniknout Spojeným UP závodům. Červená značka UP jako zkratka slov umělecko-průmyslový se později stala součástí vizuálního stylu nové firmy. Po znárodnění československého průmyslu došlo k přeměně firmy na národní podnik. Byly k ní přidruženy rousínovské provozy v čele s s. r. o. Tusculum, jejíž název byl znovu oživen po privatizaci v roce 1992. Jaro roku 2003 dalo vzniknout alianci Jitona – Tusculum, a závod Třebíč se tak stal součástí největšího seskupení výrobců nábytku v České republice, který po sloučení v roce 2007 nese jediný název JITONA.

JITONA a.s.
Žďárského 184
Kožichovice
CZ-674 01 Třebíč
Ředitel závodu: Ing. Miroslav Vrba

Telefon (+420) 568 836 111
Fax (+420) 568 836 299
E-mail jitona@jitona.cz

Kontaktní formulář

Zanechte nám prosím svůj vzkaz, připomínku nebo dotaz prostřednictvím tohoto formuláře.